مسئولیت اجتماعی پارس جئوگرافیک

از آنجایی که ما خودمان را متعهد به محیط زیست می دانیم، همواره سعی بر آن داریم تا در ابتدا کسب و کارمان را پایدار نموده و هر کاری را مسئولانه انجام دهیم که موجب تداوم حضورمان باشد، این مهم به ما این توانایی را می دهد تا بتوانیم برای تعهدمان هزینه کنیم.
می توان اینگونه بیان کرد که ما در قبال حفاظت از محیط زیست، شامل طبیعت و حیات وحش باید هزینه کنیم، شاید در نگاه اول مجموعه ای کاملا خصوصی و بیزینسی به چشم بیاییم اما لازم به توضیح است که تمام سیاست های درآمد زایی مجموعه با هدف ایجاد توان اجرایی برای حفاظت از محیط زیست است.

در لایه های عمیق تر ما می دانیم که حفاظت و حراست از محیط زیست امری همگانی است و هیچ فرد یا ارگانی در دنیا نمی تواند به تنهایی از پس این مسئولیت بر بیاید مگر با همکاری و همدلی عمومی؛ به همین خاطر برنامه‌ریزی کلان مجموعه پارس‌جئوگرافیک به گونه ایست که خروجی فعالیت‌هایش به شکلی هنرمندانه و علم‌محور در قالب مقاله هایی مصور شامل عکس‌ها و ویدئو‌ها به دست مخاطبین برسد، و هدف ما از این اقدام آگاه‌سازی مردم و ارائه آموزش‌های لازم جهت ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست است.

آموزش یکی از اصول فعالیت های ماست تا بتوانیم انسان هایی آگاه تر در جامعه داشته باشیم و آیندگان از ما به نیکی یاد کنند، آموزش هایی پیرامون اصول تعامل انسان با طبیعت و حیات وحش که از سویی منجر به رشد پوشش های گیاهی و جانوری باشد و از سویی زیان و تخریب کمتری به محیط زیست وارد نماید. قطعا ما به تنهایی از پس چنین هدف بزرگی بر‌ نخواهیم آمد و تحقق این اصل مستلزم همیاری و همدلی همه ی مردم، دولتمردان، مردان سیاست، مدیران اجرایی، دانشمندان و دانش پژوهان، و بخصوص طبیعت گردان و ماجراجویان است.
برای آموزش همگانی علاوه بر انتشار محتوای آموزشی، ما سعی بر آن داریم تا بتوانیم در رویدادهایی از پیش تعیین شده و با همکاری مجریان آموزشی کشور، خدماتی آموزشی را برای کودکان و خردسالان ارائه نماییم تا امر مهم حفاظت از محیط زیست در سنین پایین نهادینه شود.

محصولات و خدمات
برای پاسداشت هرچه بیشتر طبیعت و محیط زیست تلاش می کنیم از محصولاتی استفاده نماییم که دارای چند خصیصه مهم باشند:

  • امکان تجزیه پذیری سریع
  • امکان بازیافت و بازگشت به چرخه ی مصرف
  • کیفیت خوب و ماندگاری بالا
  • امکان استفاده ی ثانویه و مصرف تکرار پذیر
  • استفاده از مواد اولیه سبز (نداشتن پسماند غیر قابل بازگشت)
  • میزان آلایندگی پایین و ترجیحا استفاده از وسایلی که بر اساس تکنولوژی سبز تولید شده اند.

حال با توجه به نیاز روزافزون کره زمین از لحاظ مراقبت و محافظت، ما قصد داریم در گام نخست مردم و مصرف کنندگان را با این فرهنگ بیشتر آشنا کنیم و در گام بعدی از تولیدکنندگانی که محصولاتشان خصیصه های بالا را داشته باشند حمایت کنیم. حال این حمایت می‌تواند شامل سرمایه گذاری در پروژه هایشان باشد و یا معرفی محصولاتشان، که ما در هر دو مورد با تمام انرژی می کوشیم تا یاری‌شان کنیم و راهی سبز و ماندگار برای آیندگان باقی بگذاریم که آنها هم بتوانند در سیاره‌ی زنده مان زندگی کنند و بیشتر لذت ببرند.
پارس جئوگرافیک در این برنامه‌ی بلند مدت همواره به دنبال ایجاد راه کارهای خلاقانه و نوآورانه خواهد بود تا بتواند نقش مفیدتر و موثرتری در کاهش آلایندگی های محیط زیستی، کاهش تولید گازهای گلخانه ای و کاهش تولید زباله های غیر قابل بازگشت را در جامعه داشته باشد و بر این مسیر استوار بماند.

سلامت اجتماعی
ریشه سلامت اجتماعی به تعریف سازمان بهداشت جهانی از مفهوم سلامت برمی‌گردد. در این تعریف گفته شده که سلامت فقط نبود بیماری و نقص نیست بلکه آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی است. سلامت اجتماعی یک اصطلاح چند پهلوست.
نگاه بلند مدتی که پارس جئوگرافیک در این باره دارد را می‌توان برنامه ریزی و اقدامات جهت توسعه بهداشت و سلامت جسم و روح جامعه دانست. اما این مهم چگونه به تحقق خواهید رسید؟
بدون شک چنین برنامه ای علاوه بر انجام تحقیقات و مطالعه نیازمند انتشار محتوایی است که بتواند منجر به توسعه آگاهی فرد در جهت بهبود سلامت اجتماعی باشد.

در راستای سلامت جسم
ترویج فرهنگ ورزش روزانه یکی از مهم ترین مسائلی است که ما با آن پیش رو هستیم؛ چرا که با توجه به آمارها و سبک زندگی های امروزی کمتر کسی را می توان یافت که به صورت مستمر برای سلامت خود روزانه زمانی را برای ورزش کردن بگذارد. کارشناسان ما می کوشند تا بهترین روش های فرهنگ سازی را بیابند و اهمیت سلامتی جسم را در غالب فیلم و عکس به تصویر بکشند تا مردم را برای داشتن خانواده و جامعه ای سالم تر تشویق نماید. ما در نظر داریم با ایجاد بسترهای مناسب در فاز اجرایی جهت ورزش همگانی در نقاط مختلف سلامت جسمی جامعه را تقویت نماییم.

در راستای سلامت روان
همه ما میدانیم مشغله های روزمره به قدری زیاد شده اند که نمی توانیم آنچنان که شایسته است برای استراحت، تفکر و اندیشیدن، متمرکز شدن و هرچیزی که منجر به آرامش‌مان شود، وقت بگذاریم. برای مثال میزان مطالعه فردی در جامعه به شدت کمتر شده است و ابزارهای پر هیاهوی شهری، ماشین ها، هرج و مرج‌های ترافیکی آنقدر زیاد شده اند که مستقیما بر روی اعصاب و روان فرد و جامعه تاثیر میگذارد. میزان مطالعه تا سطح زیادی پائین آمده است، و یا عواملی چون هزینه های زیاد باعث شده تا تفریح برای خانواده ها دور از دسترس شده باشد.
در این باره ما می خواهیم راه کارهایی را ایجاد نماییم تا هر فرد در جامعه با هر میزان درآمد و مشغله های کاری بتواند برای خودش وقت بیشتری بگذارد.

در راستای سلامت غذا
یکی از مباحث همیشگی جوامع بشری بهداشت و سلامت غذایی بوده است. هر فرد باید بداند چه میزان کالری نیاز دارد و باید بداند غذا و خوراکی را صرفا برای سیر شدن نیاز ندارد. از ابتدایی ترین روزهای خلق غذا و چرخه غذایی تاثیر مستقیم بر سلامت داشته است، حال آنکه چه موقع بخوریم یا چقدر بخوریم مقوله ای است که کمتر به ان اهمیت داده میشود. تنش ها و فشارهای اقتصادی و اجتماعی، ازدحام جمعیت، زندگی شهری پر رفت آمد و زمان بندی نادرست در برنامه غذایی از دلایلی است که تاثیر زیادی در سلامت فرد می گذارد و گاهی منجر به بیماری نیز خواهد شد.
این موضوع یکی از چالش هایست که ما خود را متعهد می دانیم با تحقیق و مطالعه بتوانیم برایش راه چاره ای بیاندیشم و به سلامت غذایی فردی و جامعه کمک نماییم. هم چنین ما می کوشیم با معرفی اهمیت محصولات غذایی و خوراکی ارگانیک به مخاطب، به سلامت او کمک نماییم.

درباره سفرها
از آنجا که فعالیت های ما می توانید به عنوان الگوی مخاطبین قرار بگیرد ما قصد داریم تا سفرهای کاری و تفریحی مان را به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا کمترین میزان تولید گازهای گلخانه ای را داشته باشیم. برای مثال استفاده از وسایل نقلیه عمومی که استانداردهای محیط زیستی را بیشتر رعایت می کنند.
ترویج سبک سفر های سبز برای جامعه مخاطبین یکی دیگر از برنامه های ما خواهد بود. ما از سفرهای سبز که کمترین میزان آلودگی، پسماند و تخریب را داشته باشد مستند هایی تولید می نمائیم و برای دیده شدن اهمیت محیط زیست آن ها را در درگاه های مبتنی بر وب منتشر می نمائیم.

Minimal Logo

تیم تحقیق و توسعه پارس جئوگرافیک

دکمه بازگشت به بالا